Dermokosmetyczna terapia z transformowalnym kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to jedna z najskuteczniej działających substancji przeciwzmarszczkowych i nawilżających. Występuje w skórze właściwej, nadając jej jędrność, a w naskórku uczestniczy w przemianach metabolicznych oraz procesach transportowych.

 

Kwas hialuronowy to glikozoaminoglikan, będący jednym z głównych składników tkanki łącznej. W skórze właściwej łańcuchy kwasu hialuronowego przeplatają się wzajemnie, tworząc nieregularną sieć nadającą skórze jędrność. Dzięki zdolności do wiązania bardzo dużych ilości wody tworzy w skórze żel, którego właściwości można przyrównać do funkcji pełnionych przez gąbkę w materacu. Zapewnia skórze sprężystość i odpowiednie nawodnienie. Pełni także rolę przeciwutleniacza, chroniąc skórę przed destrukcyjnym wpływem wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia. Wykazuje także działanie przeciwzapalne, a dzięki właściwościom błonotwórczym, chroni przed drobnoustrojami. Wpływa na procesy regeneracyjne, różnicowanie keratynocytów, produkcję filagryny, ceramidów, czego efektem jest przyspieszenie gojenia ran oraz wzrost poziomu nawilżenia skóry. Niestety wraz z wiekiem jego ilość w skórze znacznie spada, przyczyniając się do powstawania zmarszczek i utraty jędrności skóry.

 

Kwas hialuronowy wchodzący w skład kosmetyków działał dotychczas głównie nawilżająco, wiążąc wilgoć na powierzchni skóry. Ze względu na duże rozmiary cząsteczki nie był w stanie pokonać bariery, jaką stanowi warstwa rogowa naskórka.

 

Dzięki ogromnemu postępowi w dziedzinie kosmetologii, stało się możliwe stworzenie takiej formy cząsteczki kwasu hialuronowego, która sprawnie wniknie w skórę i pobudza fibroblasty do syntezy kwasu hialuronowego.

 

Kwas hialuronowy wykorzystywany w dermokosmetycznej terapii Transform HA Filler ma postać niezwykle małej cząsteczki (120 nm, 3 kD) zamkniętej w nowoczesnym nośniku lipidowym o elastycznej i deformowalnej błonie. Zmiana jego kształtu sprawia, że wnika do skóry właściwej, gdzie stopniowo uwalnia kwas hialuronowy. Fosfolipidowa budowa nośnika, kompatybilna z ludzką skórą, wpływa na jego biodostępność, czyli aktywność i zdolność penetracji. Składniki nośnika wbudowują się zatem w bariery lipidowe naskórka, ograniczając transepidermalną ucieczkę wody ze skóry, przywracając jej właściwy poziom nawilżenia.

 

Dermokosmetyczna terapia z transformowalnym kwasem hialuronowym Transform HA Filler to zabieg precyzyjnie dobrany do potrzeb skóry, gdyż w zależności od jej stanu i oczekiwań pacjenta, może mieć postać mezoterapii mikoigłowej, bezigłowej lub zabiegu w wykorzystaniem sonoforezy.

 

Wskazania do zabiegu:

  • zmarszczki
  • utrata jędrności
  • odwodnienie skóry

 

Ilość zabiegów w serii: 4-6 w zależności od rodzaju problemu i początkowego stanu skóry.
Częstotliwość wykonywania zabiegów: 2 razy w miesiącu, co dwa tygodnie.