Zabieg oczyszczająco-nawilżający Hydrospheric

Zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego w Kielcach na innowacyjny zabieg o wielokierunkowym działaniu nawilżającym. Jego zadaniem jest nie tylko odbudowanie barier ochronnych naskórka i ograniczenie ucieczki wody ze skóry (TEWL), ale także jej wprowadzenie do wnętrza komórek.

Wykorzystywany w zabiegu opatentowany i ekocertyfikowany składnik aktywny o nazwie Synovea DOI stymuluje aquagliceroporyny (AQP3) transportujące wodę do wnętrza komórek, wywołując spektakularny efekt  nawodnienia skóry.  Za przywracanie skórze właściwego poziomu nawilżania odpowiada także Glycohyal LW – niskocząsteczkowy kwas hialuronowy (ok. 1-1,2 kDa) w połączeniu z jego prekursorami (glikozaminoglikanami). Składnik ten nie tylko wiąże wodę w naskórku, lecz także działa na poziomie skóry właściwej zwiększając syntezę endogennego kwasu hialuronowego. Zabieg działając we wszystkich warstwach skóry przywraca jej nawilżanie, jędrność, elastyczność oraz gładkość. Przeciwdziała zmianom związanym ze starzeniem i fotostarzeniem skóry.

Oczyszczający efekt zabiegu wiąże się z zastosowaniem peelingu kawitacyjnego, który usuwa martwe komórki warstwy rogowej naskórka, odblokowuje ujścia mieszków włosowych, działa antyseptycznie, stymuluje procesy metaboliczne zachodzące w skórze. Rozjaśnia ponadto przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo i przeciwtrądzikowo. Istotną funkcją peelingu kawitacyjnego jest także zwiększanie przenikania przez skórę składników aktywnych zawartych w preparatach wykorzystywanych w zabiegu.

 

Etapy zabiegu:

  1. Demakijaż
  2. Peeling kawitacyjny
  3. Aplikacja serum Hydrospheric Therapy i zastosowanie sonoforezy – wprowadzanie substancji aktywnych w skórę za pomocą fali ultradźwiękowej
  4. Nałożenie maski Hydrospheric Therapy i wykonanie masażu.
  5. Aplikacja kremu.

 

Wskazania:

  • skóra w każdym wieku 20+
  • cera sucha, odwodniona
  • fotostarzenie skóry
  • odwodnienie skóry związane jej opalaniem