Odmładzający zabieg PRP - like z efektem plasma - lift

Zapraszamy do naszego gabinetu kosmetologicznego w Kielcach na rewolucyjny zabieg PRP – like z efektem plasma – lift, stanowiący nieinwazyjną alternatywę dla osocza bogatopłytkowego. W terapii zastosowano dwa wyjątkowe peptydy W3 oraz GHK-Cu o aktywności naturalnych czynników wzrostowych. Ich mechanizm działania polega na pobudzaniu komórek do wzrostu i różnicowania, stymulując zachodzące w skórze procesy, spowolnione w wyniku starzenia.

 

Peptyd W3 łączy się z receptorem G-Protein Coupled Receptor (GPCR), który odpowiada za odbieranie sygnałów niezbędnych w ważnych procesach życiowych. Odkrycie receptora GPCR uhonorowano  nagrodą Nobla w dziedzinie chemii w 2012 r. Przyłączenie do niego peptydu W3 uruchamia kaskadę przemian prowadzących do regeneracji skóry, hamując i odwracając procesy starzenia. W3 Peptide, łącząc się z receptorem GPCR, indukuje wzrost liczby nowych komórek oraz syntezę prokolagenu I, kolagenu IV, dekoryny (proteoglikan regulujący proces syntezy kolagenu, gojenia ran oraz obrony przeciwnowotworowej) i fibronektyny (składnik osocza niezbędny w procesie odnowy komórkowej).

W3 Peptide zapobiega ponadto powstawaniu zaburzeń pigmentacyjnych związanych z fotostarzeniem oraz stymuluje porost włosów i hamuje ich wypadanie.

 

Drugi zastosowany w zabiegu peptyd, czyli GHK-Cu, został odkryty w ludzkim osoczu i stanowi silny aktywator przebudowy tkanki, co zostało potwierdzone ogromną ilością dowodów naukowych. Wpływa na syntezę kolagenu, elastyny, GAG i proteoglikanów  (m.in. dekoryny) oraz przedłuża żywotność komórek skóry. Ponadto chroni DNA komórek przed szkodliwym działaniem UV i wolnych rodników. Redukuje fotouszkodzenia oraz wyrównuje pigmentację. Ma także zdolność stymulowania porostu włosów i hamowania ich wypadania.

Jednym z istotnych mechanizmów działania GHK-Cu jest pobudzanie komórek macierzystych i przywracanie im zdolności do dzielenia się.

 

 

Zabieg PRP – like z efektem plasma lift stanowi bezpieczną, nieinwazyjną alternatywę dla osocza bogatopłytkowego, a wyróżnia go stała wysoka zawartość czynników wzrostu, hamujących procesy starzenia.

 

 

Zabieg PRP – like z efektem plasma – lift to kompleksowe odmładzanie skóry dojrzałej!

 

Wskazania do zabiegu PRP – like z efektem plasma – lift:

  • cera dojrzała
  • fotostarzenie
  • skóra sucha, wymagająca odżywienia i regeneracji
  • zmarszczki i bruzdy
  • utrata jędrności i elastyczności
  • profilaktyka antiaging

 

W celu uzyskania optymalnych efektów zalecamy wykonanie serii 4-8 zabiegów w odstępach 14 – 28 dniowych.